Perské kočky

La Capuccino

O nás

Kocouři

Kocouři pocházejí ze známých krevních linií Harwood, Noblessa, Sugarspun, Budmar, Dclass (Candirand x Parti Wai), Oriens-Mau (Kitty Charm, Jovan) a dalších.
Krytí mimo vlastní CHS neposkytujeme.

 

Více

Kočky

V současné době mám tři chovné kočky. Díky nim jsem získal pro svůj chov krevní linie Harwood, Noblesa, Kuorii, Tombrock, In Style, Artemis, Copacats, Harborhill (Kitty Charm, Jovan), Framor, Bar-B, Blueskyeyes aj.

 

Více

Koťata

Po mém černo-bílém kocourovi se mi narodilo  několik skvělých koťat. Nově mám koťata po importovaném kocourovi z Kolumbie GIC Dclass Peace & Love of La Capuccino.

 

Více

Novinky

 

9. 8. 2022

Nový kocourek Kranewitter's Batman.

Batman perský černý kocourek PER n

 

2.-3. 6. 2018

MVK Breitenfurt bei Wien, Rakousko:
2x CACIB a 2x BIS,
BOB II, BOB I
pro kočičku CH Ufania La Capuccino, CZ.

 

21.-22. 4. 2018

MVK Brno: 2x CAGCIB a 2x NOM
pro kocoura Dclass Peace & Love of La Capuccino.

 

7.-8. 4. 2018

MVK Győr, Maďarsko.
CACIB, CAGCIB a 2x BIS pro kocourka CH Dclass Peace & Love of La Capuccino.

Dclass Peace & Love of La Capuccino - PER d 02 62  / červený harlekýn

 

16.-17. 12. 2017

MVK Praha a BIS pro kocourka Dclass Peace & Love of La Capuccino.

Dclass Peace & Love of La Capuccino - PER d 02 62  / červený harlekýn

 

30. 9. 2017

MVK Tulln, Rakousko a první BIS pro kocourka Dclass Peace & Love of La Capuccino.

Dclass Peace & Love of La Capuccino - PER d 02 62  / červený harlekýn  

 

Všechny novinky

Vítejte na stránkách chovatelské stanice perských koček
La Capuccino.

Jmenuji se Rudolf Maťha. Se svými kočičími kráskami bydlíme v Praze. Specializuji se na chov čistokrevných perských koček, většinou v barvě bikolor. Všechny naše kočky jsou DNA PKD negativní.

Mým záměrem je chovat peršanky se sladkým výrazem, které mají kulaté, daleko od sebe posazené oči, malé uši a krátkou, cobby postavu.

V současné době chovám výhradně čisté perské kočky bez exotických předků, nazývaných v CFA "pure persians".

Mé kočky pocházejí z dobře známých amerických linií, jako jsou např. Noblessa, Sugarspun a Budmar po kocourovi Haendel's Meg Gyver, Kitty Charm, Jovan a Copacats po kočce Wata Gati Rému-Martin a také po kočce Essencia La Capuccino.

Doufáme, že se vám u nás bude líbit a brzy nás navštívíte znovu.

NW14 Opuléncia La Capuccino, JW, PER f 02 / perská kočka želvovinová harlekýn

Nico La Capuccino, perský červený kocour / PER d

NW13 IC Madeira La Capuccino, perská kočka modrý van / PER a 01 62

Pár slov z dob dávno minulých...

V roce 1982 si moji rodiče registrovali chovatelskou stanici LITAVKA a já jsem se stal mladým chovatelem perských koček.

Mými kočičími láskami se staly Lambra z Lipek (PER f) a Alka Litavka (PER d 22). Již jako mladý chovatel jsem věděl, že pro mne chov perských koček nezůstane jen krásnou vzpomínkou na dětství. Čas plynul a nastala doba, kdy jsem si řekl, že by bylo fajn, pořídit si nějké to "chlupaté štěstí" a tak .....

Psal se rok 2001 a já jsem se rozjel podívat na koťátko. Bylo nádherné,hravé,mazlivé a hned během první návštěvy (v té době jí bylo 7 týdnů), jsem ani na okamžik nezapochyboval, že bude moje. Její chovatelka mě upozorňovala na záludnosti koupě kočky do chovu, na které jsem nereagoval. Až nyní mi dochází, jaké jsem měl štěstí. Ano, přiznávám, byla to více méně srdeční záležitost. Chtěl jsem ji i s rizikem, že zoubky nepřezubí jak mají, že oči budou malé, atd. Skromnost a obavy chovatelky nebyly na místě.

Přesvěčte se sami...

perská kočka trikolorka - PER g 03


Čas utíkal a já si s Belinkou užíval výstavních úspěchů. Nebyla výstava, kde by Belinka nebyla nominována do BIS anebo nezískala BIV. Byla jedináček a patřičně mi to dávala znát. Doma úžasný mazel, ale výstavy ji opravdu nebavily. Dost posuzovatelů to poznalo samo :-).

Po dvou letech mi uděla velkou radost. Narodila se jí okatá EXO g kočička Amállia La Capuccino.

Amallia La Capuccino - EXO g

Rok 2004. Nevím, jak vyjádřit pocity, kdy Belinka po velmi náročném,16-ti hodinovém porodu, umírá ... Možná má nezkušenost, možná osud, nevím. Belinka po sobě zanechala krásná perská koťátka. Jen díky zkušenostem a obětavosti paní Zachrdlové nás mohou těšit i nyní. Díky, Mílo!!!

Díky za nezapomenutelné zážitky! Vzpomínám na naše hry "na schovávanou" Bellindo Sharleen de Mirwall ! Děkuji.

Elba Bella Shane de Mirwall.

Elbinka je doma náhodou. Každý začínající chovatel jistě ví, jak rychle se dělají rozhodnutí. Ale když jsem ji poprvé spatřil, téměř ve dvou měsících, ty krásné velké oči, modro-bílý raubíř, pro mne dokonalost sama.

Elba Bella Shane de Mirwall

Nezklamala. Má za sebou několik nominací do BIS, 4X BIV. Dnes mě hladí po tváři, miluje česání i koupání. Nemít smysl pro etiku chovu a neredukovat odchovy, mohla by být matkou po celý rok. Je opravdu ztělesněním vášně :o)). Vždy mě překvapí krásnými potomky. Některé z nich si můžete prohlédnout v galerii.