Perské kočky

La Capuccino

O nás

Kocouři

Současný krycí kocour pochází ze známých krevních linií Harwood, Noblessa, Sugarspun, Budmar, Oriens-Mau (Kitty Charm, Jovan) a dalších.
Krytí mimo vlastní CHS neposkytujeme.

 

Více

Kočky

V současné době mám tři chovné kočky. Díky nim jsem získal pro svůj chov krevní linie Harwood, Noblesa, Kuorii, Copacats, Harborhill (Kitty Charm, Jovan), Framor, Bar-B, Blueskyeyes aj.

 

Více

Koťata

Po mém černo-bílém kocourovi se mi narodilo  několik skvělých koťat. V současné době již budeme chovat na jeho potomcích a doufáme, že nás čekají stejně krásná koťata, i lepší.

 

Více

Novinky

14. 11. 2016

Máme nová koťata - vrh "T".
Koťata jsou již prodaná.

Perské kotě na prodej - kočička TRAPACEIRA La Capuccino,CZ - PER e 03 / krémový bikolor

Více na stránce Koťata.

30. 7. 2015

Máme novou čistě perskou kočičku pro náš chov.
Více na stránce Kočky.

28. 3. 2015

MVK Bojkovice, CZ

Slavnostní akt udělování titulů NW 2014

NW14 Opuléncia La Capuccino,CZ,JW

7. - 8. 2 2015

MVK Viničné, Slovensko

NW14 Opuléncia La Capuccino, JW

2x CAC, 2x BIS, 2x BOS IV

NW14 Opuléncia La Capuccino,CZ,JW - MVK Viničné, Slovensko - BIS, BOS IV

6. 1. 2015

Opuléncia La Capuccino, JW završila svoji úspěšnou výstavní kariéru jako kotě titulem
NATIONAL WINNER CZ 2014.

Je to druhá kočička z našeho chovu s tímto oceněním.
Gratulujeme!

13. 12. 2014

MVK Praha-Top Hotel, 2014

Naše korunní princezna Opuléncia La Capuccino, JW, v sobotu 13.12.2014 uzavřela letošní velkolepou jízdu po mezinárodních výstavách a přivezla si domů 10. vítězství BIS (Best In Show) v kategorii koťat.

Opuléncia La Capuccino,CZ,JW - MVK Praha Top Hotel - BIS

Všechny novinky

Vítejte na stránkách chovatelské stanice perských koček
La Capuccino.

Jmenuji se Rudolf Maťha. Se svými kočičími kráskami bydlíme v Praze. Specializuji se na chov čistokrevných perských koček, většinou v barvě bikolor. Všechny naše kočky jsou DNA PKD negativní.

Mým záměrem je chovat peršanky se sladkým výrazem, které mají kulaté, daleko od sebe posazené oči, malé uši a krátkou, cobby postavu.

V současné době chovám výhradně čisté perské kočky bez exotických předků, nazývaných v CFA "pure persians".

Mé kočky pocházejí z dobře známých amerických linií, jako jsou např. Noblessa, Sugarspun a Budmar po kocourovi Haendel's Meg Gyver, Kitty Charm, Jovan a Copacats po kočce Wata Gati Rému-Martin a také po kočce Essencia La Capuccino.

Doufáme, že se vám u nás bude líbit a brzy nás navštívíte znovu.

NW14 Opuléncia La Capuccino, JW, PER f 02 / perská kočka želvovinová harlekýn

Nico La Capuccino, perský červený kocour / PER d

NW13 IC Madeira La Capuccino, perská kočka modrý van / PER a 01 62

Pár slov z dob dávno minulých...

V roce 1982 si moji rodiče registrovali chovatelskou stanici LITAVKA a já jsem se stal mladým chovatelem perských koček.

Mými kočičími láskami se staly Lambra z Lipek (PER f) a Alka Litavka (PER d 22). Již jako mladý chovatel jsem věděl, že pro mne chov perských koček nezůstane jen krásnou vzpomínkou na dětství. Čas plynul a nastala doba, kdy jsem si řekl, že by bylo fajn, pořídit si nějké to "chlupaté štěstí" a tak .....

Psal se rok 2001 a já jsem se rozjel podívat na koťátko. Bylo nádherné,hravé,mazlivé a hned během první návštěvy (v té době jí bylo 7 týdnů), jsem ani na okamžik nezapochyboval, že bude moje. Její chovatelka mě upozorňovala na záludnosti koupě kočky do chovu, na které jsem nereagoval. Až nyní mi dochází, jaké jsem měl štěstí. Ano, přiznávám, byla to více méně srdeční záležitost. Chtěl jsem ji i s rizikem, že zoubky nepřezubí jak mají, že oči budou malé, atd. Skromnost a obavy chovatelky nebyly na místě.

Přesvěčte se sami...

perská kočka trikolorka - PER g 03


Čas utíkal a já si s Belinkou užíval výstavních úspěchů. Nebyla výstava, kde by Belinka nebyla nominována do BIS anebo nezískala BIV. Byla jedináček a patřičně mi to dávala znát. Doma úžasný mazel, ale výstavy ji opravdu nebavily. Dost posuzovatelů to poznalo samo :-).

Po dvou letech mi uděla velkou radost. Narodila se jí okatá EXO g kočička Amállia La Capuccino.

Amallia La Capuccino - EXO g

Rok 2004. Nevím, jak vyjádřit pocity, kdy Belinka po velmi náročném,16-ti hodinovém porodu, umírá ... Možná má nezkušenost, možná osud, nevím. Belinka po sobě zanechala krásná perská koťátka. Jen díky zkušenostem a obětavosti paní Zachrdlové nás mohou těšit i nyní. Díky, Mílo!!!

Díky za nezapomenutelné zážitky! Vzpomínám na naše hry "na schovávanou" Bellindo Sharleen de Mirwall ! Děkuji.

Elba Bella Shane de Mirwall.

Elbinka je doma náhodou. Každý začínající chovatel jistě ví, jak rychle se dělají rozhodnutí. Ale když jsem ji poprvé spatřil, téměř ve dvou měsících, ty krásné velké oči, modro-bílý raubíř, pro mne dokonalost sama.

Elba Bella Shane de Mirwall

Nezklamala. Má za sebou několik nominací do BIS, 4X BIV. Dnes mě hladí po tváři, miluje česání i koupání. Nemít smysl pro etiku chovu a neredukovat odchovy, mohla by být matkou po celý rok. Je opravdu ztělesněním vášně :o)). Vždy mě překvapí krásnými potomky. Některé z nich si můžete prohlédnout v galerii.