Ruská modrá kočka

Bývalé chovné kočky

IC Jolly Joker z Kamínků


IC Jolly Jocker z Kaminku

Ruský modrý kocour

RODOKMEN
IC Armina Jetyx, CZIC Armina Jetyx, CZ

ruská modrá kočka


RODOKMEN

Kočky, kterých jsme se ujali

Více než koček s průkazem původu máme koček nalezenců. Píši o nich hned v úvodu zde . Těmi to začalo a díky nim jsem se stal i chovatelem koček čistokrevných a členem Základní organizace Zlín pod Sdružením chovatelů koček. Nerozlišujeme mezi nimi a milujeme všechny stejně.

Naši mazlíci Naši mazlíci

 

Isis

ISIS - naše kočka č. I

Tato kočička je původcem všeho. Než jsem ji potkal na silnici v krabici, ve které žil ještě její bratříček a další tři sourozenci byli přejetí, nevěřil bych, že jednou budu mít doma osm koček. Téměř panic co se koček týče jsem najednou měl malé kotě. A nejen to kotě, s ním taky blechy, ušní svrab a kočičí chřipku. Dalo by se říci křest ohněm. Ale to jsme zvládli a dnes je Isis důstojná dáma v letech, ale máte ji vidět, když dostane divokou :-).

SetSETH


Kocourek, který se k nám zatoulal bůhví odkud. Kliďas co nejraději někde podřimuje nebo řádí s koťaty. Taky jediná kočka, kterou jsme od malička nemuseli piplat.


Barmy
REY CHARLES A BESSY

Tak tato barmská dvojka byla moje kočičí maturita. Vše začalo tím, že jsem si přečetl článek na adrese http://kocky-online.cz/clanky/z-barmy-na-sibir, pak jsem musel projít náročným výběrovým řízením a přesně 1.4. k nám barmice přijely. Taková dvě malá, podvyživená, uslzená a kýchající koťata. Podezřelé mi mělo být už to, že i když vypadají jako kočičí zoombie, jsou hyperaktivní. Čas, dobré jídlo a spousta mazlení vše napravil. Samozřejmě také náš vet a antibiotika. Dneska je to akční dvojka, která nemůže u ničeho chybět. Vyrostlo z nich vysoce akční demoliční komando a mazlíci velicí.
Rusko-barmská hromada Rusko-barmská hromada


Nefertriti

NEFETRITI

Modrá britka bez PP. Také se k nám dostala 1.4. Kočička byla vánoční dárek pro dvě dcery nějakého podnikatele. Bohužel asi do rodiny "nezapadla". Od počátku bylo znát, že není zvyklá na kočičí jídlo, bála se lidské ruky. V původním domově byla asi zavíraná do kuchyně, u nás se totiž bála být jinde a jen udiveně nakukovala na naše kočky rozvalující se na křeslech a gauči. Co si prožila za těch pár měsíců, raději ani nechci vědět. Ale čas zahojí každou ránu i jizvy na kočičí dušičce. Nefertiti nebo taky Medva, vypadá totiž jako medvídek, je dnes mazlík a hajzlík největší :-).
 Nefertriti Nefertriti
 Naerea Skrufux

NAEREA SKRUFUX

Náš plaváček. Kotě, které ještě nemělo ani měsíc a už se mu podařilo zdrhnout hrobníkovi z lopaty. Také moje první tak maličké kotě.
Ale ten šok při prvním setkání. Když jsem otevřel krabici, vylezlo ven cosi maličkého, skoro bych řekl kryska, páchnoucího, ale hlavně předoucího jako traktor. Malá želvovinová kočička. S průjmem a zánětem očiček. Ale u nás se kočkám prostě daří nebo co, dnes je Naerea sebejistý puberťák a čeká na kastraci.

TOP