DESTE PAWS

O nás


CHS DESTE PAWS definitivně skončila s chovem.

 

Chovatelskou stanici jsem registrovala v roce 1990 ve FIFe pod jménem Deste, CZ. Časem jsem se specializovala na chov perských koček s odznaky, nazývaných také colourpointi. V roce 2004 jsem se zaregistrovala také v CFA pod jménem Deste Paws, protože původní jméno Deste již bylo obsazeno. Členství ve FIFe jsem ukončila na konci roku 2008 a od roku 2009 jsem byla registrovaná výhradně v CFA.

Od počátku jsem se věnovala chovu perských koček, později jen koček bez exotických předků z krevních linií Brigantina, Oakheaven, Whisperwood, Mouncascade, Teahs aj. Jako jeden z prvních chovatelů v ČR jsem je testovala na PKD, protože toto onemocnění považuji za vážný problém. Kočkám jsem věnovala téměř veškerý můj volný čas, ale okolnosti mě donutily obrátit mou pozornost jiným směrem.

Mé nové stránky jsou již zaměřené více vzpomínkově na některé z koček, které prošly mojí chovatelskou stanicí. Po dvojím stěhování jsem bohužel přišla o svůj kompletní kočičí archiv, proto mi některé kočky z počátků chovu scházejí. Samozřejmě jsem tu ponechala své články o chovu a zdraví koček, protože jsou stále poměrně hojně navštěvovány.

Děkuji všem mým přátelům a známým, kteří mi celý čas mé pouti kočičím světem pomáhali a radili a doufám, že přátelství, která jsem během této doby navázala, zůstanou zachována.


Dagmar Pátková

Fryšták 2015

Perská kočka s černě želvovinovými odznaky

TOP